Hakkımızda

Hakkımızda

Özel Papatya Kres ve Gündüz Bakımevi olarak Egitim-ögretim hayatına yeni baslamanın heyecanı, sizlerin ilgisi-destegi ve güçlü kadromuz sayesinde kısa zamanda kres ve gündüz bakımevi anlayısında fark yaratacagımıza inanıyoruz. Bunu da örnek alıp bir seyler yaparak degil, örnek alınacak egitim hizmetleri gerçeklestirerek basaracagımızı taahhüt ediyoruz. Ekibimizin yakalamıs oldugu ivme, sizlerin ve ögrencilerimizin sahip oldugu potansiyel ile süphesiz basarıyı getirecektir. Özel Papatya Kres ve Gündüz Bakımevi dinamik yönetici, ögretmen ve egitici kadrosuna sahiptir. Ögrencilerimiz, teknolojinin sundugu her türlü imkandan yararlanarak, görerek, deneyerek yaparak ögrenmenin ayrıcalıgını yasayacaklar. Etkili iletisim kurabilen, özgüven sahibi bireyler olarak yetisecekler. Egitim ögretim süreci içinde okul yöneticilerimiz ve ögretmenlerimiz, siz velilerimizle sıkı temas içinde olacaklardır. Bir çocugun iyi bir okula verilmesi ile anne ve babanın yetistirme görevi süphesiz ki bitmemektedir. Çocugu yalnız okul yetistirmez. Okulun, aile ve çevrenin çocugun yetismesinde orantılı sorumlulukları vardır. Özellikle okul dısı zamanlarda velinin bu sorumlulugu daha da fazladır. Çocugunuzun okulumuzdaki ögrenim hayatı boyunca bu sorumlulugu, isbirligi içinde birlikte tasıyacagız. Bizler gelecegi sekillendirdigimizin bilinci içinde hareket etmeye çalısıyoruz. Bu nedenle sizlerden emanet aldıgımız çocuklarınızı degerlerle donanmıs sekilde sizlere teslim etme gayreti içerisinde olacagız. Kurumumuza ait uygulamaların ve kuralların siz veliler tarafından aynı bakıs açısı ve anlayısıyla algılanacagına ve sorumlulukların eksiksiz olarak yerine getirilecegine olan inancımız sonsuzdur. Sizlerde çok sevdiginiz çocuklarınızın, yetkili ve güvenilir ellerde olduguna emin olun. Yarınların sizler için daha mutlu ve güzel olmasını temenni eder hayırlı bir egitim ögretim yılı dileriz.

Misyonumuz

Milli ve manevi degerlere sahip çıkan aynı zamanda modern düsünebilen dengeli bireyler yetistirmek. Okul öncesi egitimin önemini ve ciddiyetini hissederek çocuklarımızı okula hazırlamak. Güzel ahlaklı ve nitelikli bireyler yetistirmek. Mutlulugu ve ruhsal gelisimi ön planda tutan, yeteneklerini gelistiren, anadilini etkin ve dogru kullanabilen ve yabancı dillerin ögrenilmesinin gerekliligine inanan, problem çözme tekniklerini bilen, kendini her ortamda rahatlıkla ifade edebilen, bireyler yetistirmek.

Vizyonumuz

Okul öncesi egitime farklı bir boyut kazandırmak. Sevgi,saygı ve hosgörü tohumları ekmek. Egitim standartlarının yükseltilmesinde öncü ve lider kuruluslardan birisi olmak.

Temel Değerlerimiz

Özel Papatya Kres ve Gündüz Bakımevi Çocuk merkezli bir egitim metodundan yola çıkmaktadır. Montessori yaklasımında oldugu gibi çocuga zengin materyal çesitleri sunarak kendi ilgi alan ve egilimlerini kesfetmesine müdahale etmeden yardımcı olmayı hede emektedir. Aynı zamanda çoklu zeka ve High-Scope Metotlarının hassasiyetleri dogrultusunda çocuklara gelisim programları uygulamayı amaç edinmistir. Çocuklarımızı yasadıkları çevreyle uyumlu olmaları için proje tabanlı egitim felsefesini de kendisine ilke edinmistir. Ayrıca Özel Papatya Kres ve Gündüz Bakımevi olarak çocuklarımızın yasamlarında daha basarılı ve mutlu bireyler olmaları, toplum içinde güzel ahlaklı bir insan ve iyi bir vatandas olarak yer alabilmeleri amacıyla degerler egitimi çalısmaları yapmaktadır. Özel Papatya Kres ve Gündüz Bakımevi çocukların dogustan var olan yeteneklerini gösterebilecegi ortamlar hazırlar ve kendini ifade etmesini saglar. Ayrıca tarihi ve kültürel deger bir bütün halinde ele alınıp çocukların gelisimi özenle takip edilmektedir. Bu sekilde yapılan çalısmalarda öz ve evrensel degerler çocuklarımıza tek tek anlatılıp uygulama imkanı bulurlar. Çocuklar uygulamaya geçirdikleri deneyler ve denemeler sayesinde yasayarak ögrenmenin keyfine varabileceklerdir.